Czy istnieją skuteczne tabletki odchudzające?

Czy istnieją skuteczne tabletki odchudzające?Szum wokół tabletek odchudzających zrobił się spory, odkąd na rynku pojawiły się środki dostępne bez recepty. Dzięki nim wszystkie osoby, które borykają się ze zbędnymi kilogramami, mają szansę urzeczywistnić swoje marzenia w postaci szczupłej sylwetki. Ale czy faktycznie można wierzyć w skuteczność tabletek odchudzających? Czy substancje wchodzące w ich skład faktycznie przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej? Czy może działają na zasadzie placebo?
W związku z tym, że sama byłam zainteresowana tego typu „wspomagaczami” dokładnie sprawdziłam skuteczność pigułek odchudzających. Część testowałam „na własnej skórze”, a część analizowałam na podstawie czynnych substancji. Mojej analizie poddałam nie tylko specyfiki dostępne bez recepty, ale również środki odchudzające, które wydawane są tylko i wyłącznie z przepisu lekarza. Oto wnioski.

Jaka jest skuteczna dieta . Sprawdź nasz ranking Diet.
Sprawdzone i przetestowane diety - ranking diet w ujęciu różnych kategorii np. efektów, łatwości prowadzenia, opinii oraz bezpieczeństwa
Sprawdzone i przetestowane diety - ranking diet w ujęciu różnych kategorii np. efektów, łatwości prowadzenia, opinii oraz bezpieczeństwa


Skuteczność tabletek odchudzających uzależniona jest w wielu przypadkach od rodzaju specyfików. Warto bowiem wiedzieć, że na rynku dostępne są pigułki, które przyczyniają się wyłącznie do tłumienia napadów apetytu, a niektóre odpowiadają za przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej. Dostępne są również takie preparaty, które stanowią połączenie obu wymienionych grup tabletek.
O skuteczności tabletek odchudzających można mówić w przypadku tzw. supresantów apetytu. Na mnie zadziałały takie specyfiki, które pod wpływem wody pęczniały, zajmując większą część żołądka (tak działają między innymi tabletki zawierające błonnik). Nie zauważyłam natomiast jakiejkolwiek skuteczności specyfików zawierających chrom. Apetyt na słodycze mi nie minął, a po słodkości nie sięgnęłam tylko i wyłącznie dzięki mojej motywacji. Na rynku dostępne są również supresanty apetytu, które zawierają w swoim składzie substancje oddziałujące na mechanizm głodu i sytości. Substancje takie mogą działać w różnych kierunkach, wysyłając sygnały metaboliczne (wysoki poziom aminokwasów, glukozy, wolnych kwasów tłuszczowych to znak, że żołądek jest już pełny), sygnały motoryczne (związane z rozkurczaniem się ścian żołądka, co sygnalizuje stan najedzenia) oraz sygnały humoralne (związane z pracą trzustki i wydzielaniem insuliny).

Specyfiki należące do grupy supresantów apetytu faktycznie mogą odchudzać nawet wtedy, gdy nie stosujemy żadnej kuracji odchudzającej. Warto jednak się dietą wspomóc, by osiągnąć lepsze efekty.

Natomiast w przypadku tzw. spalaczy tłuszczu, by uzyskać zamierzony efekt odchudzania, poza łykaniem tabletek, należy postawić na aktywność fizyczną. Bez ruchu, mimo obecności w tabletkach działających substancji, nie będą one miały szansy przekształcić tkanki tłuszczowej w masę mięśniową. Skuteczne mogą okazać się specyfiki zawierające L-karnitynę.

W walce ze zbędnymi kilogramami skuteczne mogą okazać się tabletki zawierające substancję o nazwie Phase 2, która pozyskiwana jest z ekstraktu z białej fasoli. Działanie specyfików zawierających tę substancję przyczynia się do opóźnienia trawienia i wchłaniania węglowodanów, co ma spore znaczenie w redukcji masy ciała.
Tabletki odchudzające bywają skuteczne. Niemniej nie należy zdawać się wyłącznie na ich działanie. Warto stosować zdrową dietę odchudzającą oraz ćwiczyć, choćby po to, by przyspieszyć proces odchudzania.

Komentarze są zamknięte.